Współtwórcom

Jeśli misja i tematyka projektu wydają Ci się bliskie, wiedz, że możesz zostać współtwórcą treści na duchoweporady.pl

Spędziłeś lata na studiach, wciąż się uczysz, uwielbiasz czytać wartościowe książki, artykuły w internecie. Zgłębiasz wiarę chrześcijańską prywatnie, jesteś katechetą, psychologiem bądź człowiekiem wciąż poszukującym powołania. Interesuje Cię nauka, filozofia, bądź nowoczesne możliwości samorozwoju. W tym celu słuchasz audiobooka, oglądasz wideo materiały na YouTube, spędzasz sporo czasu w księgarniach, wirtualnych bibliotekach czy w kościele. Czy to Ci pomaga?

Współpracując z duchoweporady.pl, masz okazję samodzielnie zdobywać wiedzę najbardziej oświeconych umysłów z grona świętych, duszpasterzy i naukowców. Tym samym możesz dzielić się, przekazywać tę wiedzę dla innych osób.

Żyjemy w społeczeństwie postindustrialnym, w którym podstawową wartością jest przetwarzanie informacji. Przeładowanie informacyjne spowodowało, że szukamy oszczędności czasu w odbieraniu wiadomości, na tyle, aby zrozumieć przekaz. Dlatego w pierwszą kolej staramy się donieść do naszego użytkownika przejrzystą, istotną treść.

W powszechnie dostępnych zasobach, tekst bądź wideo, audio materiał, który nie jest potrzebny do zrozumienia całości treści, może stanowić nawet 70% jego objętości. W agregatorze pracujemy nad tą mniejszą (30%), ale istotną częścią, tym samym oszczędzając czas dla naszych odbiorców. W dobie szybkiego konsumizmu pragniemy zaciekawić człowieka poruszanym tematem, aby przeczytał bądź obejrzał pełny materiał.

Zajmujemy niszę transkrypcji autoryzowanej treści z YouTube, czyli konwertujemy audio i wideo mowę na słowo pisane. Także wykorzystujemy pojęcie antycypacji do selekcjonowania istotnej treści w tekstach źródłowych, które czytamy.

Dla tworzenia treści, na początek nie potrzebujesz wyjątkowych kompetencji dotyczących selekcjonowania tekstu bądź technik szybkiego czytania. Na początek wystarczy spróbować przekazać tę treść — która do Ciebie przemówiła. My się ciągle uczymy.

Niemniej jednak jest to doskonała możliwość, aby rozwijać własne umiejętności tzw. skimirowania, czytania selektywnego, oraz skanirowania, czyli wyszukiwania w tekście określonych słów, zwrotów, faktów (terminy wprowadzone przez prof. Z. Szkutnika).

Powszechne zapotrzebowanie na kompetencję, efektywną organizację pracy, podczas trendów multitasking w XXI wieku cyfrowym, będzie wzrastało równocześnie szybko wraz ze wzrostem zasobów informacji w dobie internetu.

Według niektórych badań, czytanie tekstu w mniejszym stopniu wpływa na zmysłowość człowieka, a co za tym niesie bardziej świadomy odbiór przekazu oraz większe angażowanie swojego umysłu.

Dlatego agregujemy najbardziej cenną wiedzę z katalogu współpracujących z nami źródeł. Po odpowiedniej weryfikacji odnośnie koncepcji oraz zagadnień praw autorskich — przedstawiamy opracowaną treść dla szerokiego audytorium duchoweporady.pl.

Na początku pracujemy w wolnym czasie i na zasadzie wirtualnego wolontariatu. Jest to pewna forma posługi i samorealizacji. Istnieją duże plany rozwoju międzynarodowego.

Nasze działania w XXI wieku są oparte na fundamencie jednej prawdy absolutnej, sprawdzonej w ciągu wszystkich wieków oraz aktualnej dla każdego. Przekazywanie wiedzy duchowej, świadectwa wiary przez osoby świeckie są jednym z sposobów głoszenia dobrej nowiny oraz nowej ewangelizacji w mediach.

Nie stawiamy warunku, że musisz być wierzącym chrześcijaninem, być może ciekawi Cię wyłącznie dziedzina nauki czy psychologii. Staramy się znachodzić pożyteczne łączniki. Chrześcijaństwo jest otwarte na nowoczesny świat, jednocześnie zachowując długotrwałe tradycje i korzenie. To jest podstawowym kryterium, że publikowane treści nie mogą w żaden sposób przeczyć kerygmatom oraz dogmatom wiary katolickiej.

Kierujemy się ludzką zasadą – człowiek przed algorytmem. Na początek wystarczy, że wyślesz nam swoje pomysły bądź propozycje: 

Zgłoś swoje zainteresowanie: info@duchoweporady.pl

Każdy przekaz ma formę. Najważniejsza jest treść.

www.duchoweporady.pl

Cykl tematyczny: UMIARKOWANIE

Zapisz się i otrzymasz zestaw wybranych motywatorów (kartka w PDF), które pomogą Ci lepiej poznać daną wartość duchową.
Pomóż świadczyć - Poleć znajomym!

Jak WIARA w Boga przyczynia się do wzrostu Osoby? [ankieta]

X