Fot. Biraj Ghimire z Pixabay

Agregator cytuje wyszukane fragmenty (…), z wideo nagrania opublikowanego przez swps.pl  (Autor: Stanisław Borawski)

(…) dzisiejszy świat jest miejscem bardzo skomplikowanym, (…) i myślę, że jednak dziedzina wiedzy to zdecydowanie za mało, aby w pełni go rozumieć i się tak swobodnie w nim przemieszczać.

Bycie współzałożycielem daje duży wpływ na firmę i tak, jak psychologia daje zaplecze teoretyczne, tak własna firma jest udziałem centralnie doświadczalnym. Mogę na moim zespole testować różne teorie psychologiczne i zobaczyć czy zespół przeżyje (…) na razie przeżył, firma się rozwija, … lat żyje i oddycha, więc chyba fragmenty działają..

Wiecej: Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS

(…) żeby te zysk się pojawił ktoś musi wykonać pracę, ktoś musi coś robić, wykonać jakieś działanie.

Dość oczywiste, ale żeby to działanie zostało wykonane musi pojawić się jeden niezwykle ważny czynnik (..) motywacja, ponieważ emocje i motywacja są ze sobą nierozerwalne.

(…) Nasi pracownicy, nasi podwładni, nasi managerowie mogą mieć całą listę zadań do zrobienia. Oni na poziomie racjonalnym mogą doskonale wiedzieć, co mają zrobić, ale sama wiedza nie wystarczy. Żeby pojawiło się działanie, musi do tego dodać się emocja.

(…) Mamy ten obszar emocjonalny i ten obszar racjonalny i między tymi obszarami toczy się pewnego rodzaju konflikt. Na ten konflikt zwrócili uwagę już starożytni greccy filozofowie, autorytet porównywany do amerykańskich naukowców. Że mamy w sobie takiego impulsywnego dzieciaka, ktoś chce słodyczy, chcę się bawić, no i mamy w sobie tego odpowiedzialnego dorosłego, który wie, że jesteś na diecie i tam ten wewnętrzny konflikt na przestrzeni dziejów.

(…) Szanowni państwo chciałabym wam powiedzieć o metaforze, która uważam jest jedną z najlepszych metafor w ogóle o naszych umysłach i też uważam, że ma dobre zastosowanie praktyczne.

Jestem przedsiębiorcą lubię rozwiązania, które działają, lubię zderzać teorię z praktyką. To jest metafora jeźdźca i słonia. Jeździec reprezentuje tą naszą racjonalną część, a słoń reprezentuje to naszą emocjonalną.

(…) Czasami jedna zmiana w otoczeniu może sprawić że zmienić nasze zachowania.

Chciałem kwestią podsumowania powiedzieć, że lekceważąc emocje w biznesie i w ogóle lekceważąc w życiu, lekceważymy bardzo ważny element życia czym jest motywacja.

Autor: Stanisław Borawski

f

Pomóż świadczyć - Poleć znajomym!