Fot. Mabel Amber z Pixabay

Agregator cytuje wyszukane fragmenty (…), z wideo nagrania opublikowanego przez Miłujcie się!

Ja chciałabym się podzielić swoim świadectwem, ale też powiedzieć o zagrożeniu (…)

(..) ludzie nie mają pojęcia wchodząc w małżeństwo jak wielką pracą jest miłość.

Przeciwieństwem miłości jest egoizm. Ktoś kto jest egoistą nie będzie potrafił kochać. Czym jest miłość? Prawdziwym, całkowitym oddaniem się drugiemu człowiekowi (…).

To jest właśnie dar z siebie zapomnieć o tym, co takie bardzo moje. To teraz dla mnie ważne by myśleć o drugim człowieku. Ten dar może się urzeczywistnić w pełni tylko w małżeństwie, bo tam jest miejsce na oddanie się w sobie w pełni.

Więcej: Miłujcie się!, Agape & RCS TV

(…) Im głębsza jest więź i mocniejsza jest więź między nami, tym bardziej oprzemy się wszystkim tym zagrożeniem, które wokół nas krążą i ciągle na nas czyhają. Jeśli taka więź w rodzinie będzie mocna, jeśli będzie przede wszystkim osadzona w Bogu, wtedy mamy szansę przetrwać wszystko.

Jakie są te sposoby budowania więzi, przede wszystkim czas, musimy sobie poświęcać dużo czasu w rodzinie.

(…) cieszyć tymi małymi drobnymi rzeczami (…)

Dzieci wiedzą, że mogą liczyć na rodziców, mąż wie, że może liczyć zawsze na żonę, a żona na męża.

Zawsze po każdej trudnej sytuacji warto żeby jedna i druga osoba by powiedziała to słowo – przepraszam.

Staramy się nie kłócić przy dzieciach to jest taka bardzo ważna nasza zasada, żeby nigdy oni nie widzieli, że my wobec siebie w jaki sposób wrogo się zachowujemy. Choć czasem się to zdarza, ale wtedy mamy też drugą zasadę – zawsze pogodzić się w obecności dzieci, żeby oni widzieli, że my się przepraszamy.

(…) Okazuje się, że w małżeństwach które są bardzo udane w badaniach ankietowych wychodzi, że na dwadzieścia pochwał, na 20 pozytywnych uwag jest tylko jedna negatywna i tak powinno być w naszej komunikacji.

(…) Kilkanaście sekund przytulania stymuluje wyrzut oksytocyny, no i buduje też takie fizyczne przywiązanie między nami.

(…) definicja czystości jest to całkowite zjednoczenie i trwanie w obecności Bożej to jest czyste serce, czyli serce zjednoczone z Jezusem.

Jeżeli nasze serce trwa w Bogu to czystość seksualna będzie dużo łatwiejsza do opanowania.

(…) poczucie humoru kolejny krok do budowania więzi (…)

(…) okazuje się, że osoby wokół mnie, w tym moi rodzice, moi teściowie, nasze dzieci, mają całkiem inne języki miłości, każdego jezyk miłość jest inny.

Chciałam, żeby on pokazał mi swoją miłość poprzez to, że coś w domu zrobi i wolałam, żeby naprawił kran, który cieknie w łazience i to był dla mnie najwyższy wyraz miłości w danej chwili. On chciał żebyśmy po prostu pobyli razem, posiedzieli porozmawiali, żebym go wysłuchał, a on chciał mnie wysłuchać i to jest też takie cenne, żeby mieć świadomość.

(…) No i to, co najważniejsze zostawiłam na koniec, to jest modlitwa wspólna, wspólne przystępowanie do sakramentów, wspólne zanurzenie w Panu Bogu. Myślę że warto zacząć od tego, co daje nam łaska sakramentu małżeństwa.

Nieraz mówię, że jak macie może jakieś kryzysy, jak jest jakaś trudność, są małżeństwa które przeżywają ogromne trudności, ogromny ból, na przykład braku potomstwa, warto modlić się przez łaskę sakramentu małżeństwa, bo to jest taki bezcenny dar.

Staramy się pielęgnować to modlitwą rodzinną, żeby zawsze codziennie ta modlitwa w naszej rodzinie była, nawet taka krótka modlitwa, żeby dzieci miały świadomość, że Pan Bóg jest elementarną częścią naszego życia, że też tworzymy z nim więź.

(…) nauczyliśmy się też takiego błogosławieństwa (…). Zawsze przed snem dzieci przychodzą nas błogosławić, my ich błogosławimy i myślę, że jest to coś takiego bardzo cennego między nami.

Opócz tego należymy do wspólnoty Domowego Kościoła, trochę więc w DK obowiązują pewne zasady, obowiązują pewne reguły, których Staramy się przestrzegać i tam właśnie też jest modlitwa rodzinna, modlitwa małżeńska i co też pomaga to spotkanie z rodzinami, które podobnie jak my żyją.

To wspólnota nam pomaga trwać przy Panu Bogu.

Autor: Magdalena Kleczyńska

Każdy przekaz ma formę. Najważniejsza jest treść.

www.duchoweporady.pl
Pomóż świadczyć - Poleć znajomym!