SERIA: WIARA I PSYCHOLOGIA


Wydawnictwo Wdrodze

Sankofa. Nie zmarnuj życia

Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska

Bestseller. Różnobarwna książka o psychologii i duchowości. Proste pytania i odpowiedzi ułożyły się w rozmowę między dominikaninem (Tomasz Gaj OP) a żoną i mamą (Magdalena Pajkowska). Autorzy szukają odpowiedzi jak nie zmarnować życia. On żyje w klasztorze i interesuje się psychologią, ona żyje w rodzinie oraz ciekawi się literaturą. Łączy ich fascynacja wiarą i ciekawość świata. Rozpoczynają od pytania przewodniego: „Czy wiara i psychologia się nie kłócą?”


DELEKTUJ SIĘ KSIĄŻKĄ


Wydawnictwo Pro Homine

Rozwój. Jak współpracować z łaską?

Monika Gajda, Marcin Gajda

Lektura dla każdego, kto pragnie w sposób świadomy podjąć własny rozwój. Monika i Marcin Gajdowie są małżeństwem i autorami bestselleru o wychowaniu dzieci („Rodzice w akcji”). Są terapeutami chrześcijańskimi. W swojej kolejnej książce zapraszają do intrygującej podróży w świat wewnętrzny człowieka. Autorzy, w sposób jasny i zrozumiały, przedstawiają zagadnienia ze styku psychologii i duchowości, dotyczące rozwoju. Książka obfituje w liczne przykłady z praktyki terapeutycznej autorów.


DEGUSTACJE MYŚLI


Wydawnictwo WAM

Ogarniacz. Opanuj swoją codzienność

Adrian Wawrzyczek

PORADNIK. Adrian Wawrzynek połączył duchowość ignacjańską i mindfulness w zestaw skutecznych praktyk. Wiara pomaga porządkować codzienność oraz zmniejszać stres. Autor stosował praktyczne metody w swoim życiu, podczas walki z depresją. Zwycięstwo stało się dla niego lekcją, którą dzieli się z czytelnikami. Małe kroki prowadzą do wolności w czasach deadline’ów oraz pozwalają stawiać czoło zbyt intensywnemu trybu życia.


DELEKTUJ SIĘ KSIĄŻKĄ

Certyfikowany psychoterapeuta (Małgorzaty Kornacka) przystępnym językiem wyjaśnia podstawowe mechanizmy psychologiczne działające w człowieku. Autorka odważyła się ukazać zgodność pozytywnej myśli psychologicznej z dobrą nowiną chrześcijańską. Wierząca psychoterapeutka dzięki rzetelnej wiedzy zawodowej pokazuje, że te dziedziny wzajemnie się wspierają. Za co spore brawa za odwagę (!).

Kiedy rozpoczynałam pracę nad książką, chciałam opowiedzieć o tym, w jaki sposób Biblia może wspomóc terapię. Gdy ją kończyłam, zrozumiałam, że piszę o tym, w jaki sposób proces terapii, coachingu i wiedza psychologiczna mogą pomóc w nawróceniu.

Małgorzata Kornacka

DEGUSTACJE MYŚLI

Pomóż świadczyć - Poleć znajomym!

Jak WIARA w Boga przyczynia się do wzrostu Osoby? [ankieta]

X