Fot. Archiwum prywatne

Niniejsza treść jest opracowaniem (…) oryginalnego artykułu za zgodą wydawcy www.egoless.pl

(…) Historia Katedry w Mediolanie była tworzona ponad 600 lat. Z tego wynika rzeczywiste, nieabstrakcyjne pytanie – czy to już koniec prawdziwej wiary chrześcijańskiej, w tej świętej katedrze, którą ona odzwierciedlała w ciągu tylu wieków?

Czy to już tylko obiekt turystyczny, przyciągający pięknem architektury?

(…) Oglądając zdjęcia, pomimo woli nasunęła mi się myśl o współczesnych faryzeuszach turystyki przy pustych konfesjonałach.

Tak naprawdę jako ludzie wierzący powinniśmy Bogu dziękować, że w Polsce czy tutaj na Litwie ludzie w ogóle idą do Boga, czyli do kościoła.

(…) Watykan także zarabia ogromne pieniądze na turystyce, ale przyznajmy, że nadal pozostaje siedzibą papieża, którego autorytet raczej nie podważamy.

Podczas trendów sekularyzacyjnych, innego państwa dla sprawowania hierarchii i porządku stricte chrześcijańskiego, oprócz królewstwa bożego w niebie, tutaj na ziemi po prostu nie mamy.

Bo w innym razie co nam chrześcijanom pozostanie? Wilki w owczej skórze. 

(…) Czy idę w nogę ze światem, w celu zarobku większej kasy dla zmysłów. Która dla przykładu pozwoli dla mnie jako obywatela ze wschodniej Europy na szeroką nogę podróżować do Europy Zachodniej czy też na inne kontynenty.

Czy też podążam drogą chrześcijanina, apostolstwa świeckich, czy można te wartości jakoś pogodzić?

(…) Jednym słowem: czym jest dusza w ciele, tym są w świecie chrześcijanie.

Pomóż świadczyć - Poleć znajomym!