Często ludzie, którzy wiedzą coś więcej o psychologii rozwoju człowieka – nie znają duchowości Chrystusa.

Z kolei osoby wierzące – prawie nic nie wiedzą o psychologii współczesnej.

Aczkolwiek wszyscy przeżywają emocje oraz pragną trwałej satysfakcji.

Założyciel duchoweporady.pl

Duchoweporady.pl poszerzają światopogląd. Są cichym miejscem spotkania ludzi rozumnych: chrześcijan i ateistów. Nie pole(ca)m bitwy. Agregator wiedzy poświęca się dla tych, którzy chcą poznać korzyści płynące z tych nauk (dla kogoś być może „tajemniczych” dziedzin). Przynajmniej człowiek wie, że jeszcze czegoś nie wie. Psychologia nie oznacza wyłącznie choroby, a wiara nie jest tylko światopoglądem.

Więc po co to łączyć?

Fanów pomysłu jednoczy stałe ludzkie pragnienie, aby LEPIEJ SIĘ CZUĆ. Nie chodzi o kolejną porcję przyjemności, lecz o trwalsze poczucie zadowolenia z życia. Według badań CBOS tylko co trzecia osoba w Polsce deklaruje siebie jako osobę szczęśliwą. Prawie 54% twierdzi, że „różnie bywa”. A stare porzekadło wschodnie porównuje człowieka do wiadra w studni, które napełnia się, wylewa i obija o krawędzie. Przeżywanie emocji to sprawa na co dzień.

Czy duchowość może w tym pomóc?

Od czasów Abrahama minęło 4000 lat, a istota ludzka wciąż goni za szczęściem ulotnym. W projekcie nie szukamy perły w głębi oceanu. Wiemy, że skala optymizmu i radości powinna przeważać w życiu człowieka. Dobre samopoczucie ma prawo mieć nadwagę. Przynajmniej równowagę w stosunku do trosk życia codziennego.

W tym celu prowadzimy sondaże wśród naszych czytelników. Coś Wam sugerujemy. Pierwszym krokiem na drodze rozwoju (psychiczno-duchowego) służy wiedza i świadomość. Banalnie proste. Lecz skąd wziąć na to CZAS? W tym celu anonsujemy oraz streszczamy treści, które są istotne dla samopoznania człowieka. To już coś więcej.

Czy wiesz, że sfery wiary chrześcijańskiej oraz psychologii mają wspólne pogranicze? Jeśli obrysować linię graniczną, to wyjawi się dla nas sylwetka ludzka. Człowiek jest łącznikiem między tym co fizyczne a nadprzyrodzone. [Obejrzyj 5-minutowe nagranie]

Czy wiedziałeś, że rozwój osobowy i wartości duchowe doskonale się uzupełniają? Odnaleźliśmy świetne synonimy. Zobacz, że przykładowe pojęcia są bliskie i przydatne: Cele – sens życia; samorealizacja – powołanie; motywacja – gorliwość; umiejętności – charyzmaty; asertywność – godność.

Różne drogi prowadzą do spójnych potrzeb. Każdy chce być kochany i posiadać pokój w sercu i umyśle. Idea „szczęśliwego człowieka” może być subiektywną utopią, lecz spróbujmy rozeznać prawdę. Przynajmniej taką wizję ma Bóg, o czym świadczy Biblia. Warto poznawać wiarę rozumem.

Szczęście nie jest abstrakcją, jeśli jest tworzone czynem. To wymaga wiedzy i pracy.

Pan Bóg jest duchem, który istnieje, jeśli jest doświadczany. Łaska Boża jest za darmo.

Transfer doświadczeń ekspertów oraz świętych, ukazuje nam ścieżki. Tu jest ukryty fundament i masz szansę tę złotą żyłę odnaleźć. W natłoku informacji wyszukujemy oraz dostarczamy istotną treść z wiarygodnych źródeł. Anonse wiedzy są wycinkowe, lecz trafne [Sprawdź]. W tym celu, aby każdy mógł zrobić ten pierwszy krok w stronę samorozwoju (synonim – wzrastanie w cnotach).

Jesteś na samym wierzchołku piramidy mądrości autorów. Pod powierzchnią cytatów jest ukryty trud wieloletniej edukacji. A krótkie motywatory w wieku cyfrowym są jak „wisienka na torcie”, po które wystarczy kliknąć:)

Czujemy się lepiej!

Każdy przekaz ma formę. Najważniejsza jest treść.

www.duchoweporady.pl
Pomóż świadczyć - Poleć znajomym!

Jak WIARA w Boga przyczynia się do wzrostu Osoby? [ankieta]

X