Fot. Wikimedia Commons | YouTube, Tomasz Sekielski, Marek Sekielski
Niniejsza treść jest opracowaniem (…) oryginalnego artykułu za zgodą wydawcy egoless.pl
W Kościele katolickim w Polsce posługę sprawuje ponad 30 tysięcy księży oraz podobna liczba zakonników i sióstr zakonnych.
(…) Jeśli głosimy złą nowinę, nie możemy uniknąć pomnażania zła w społeczeństwie, jeśli nawet to było zrobione w “szlachetnym” celu.
W ten sposób jest bardzo łatwo stworzyć negatywny stereotyp. W psychologii społecznej istnieje cała lista zniekształceń (błędów) w myśleniu ludzkim, co prowadzi do zaburzeń psychologicznych.
Dla przykładu można wymienić generalizację – nadmierne uogólnianie. Bądź myślenie czarno-białe. To człowiek tworzy sam w swoim umyśle, wystarczy dotknąć emocje z zewnątrz (pokusą Złego). Z czego rodzi się abstrakcja, czyli błędne zrozumienie, zniekształcona rzeczywistość.
(…) Warto zwrócić uwagę na preferencje ludzi w nowoczesnym społeczeństwie, odnośnie prawdy.
Paradoksalnie, że potworna większość ludzi skłania się w stronę sensacji, przemocy, tego całego brudu.
Obrzydliwy temat, który był „pod szufladą cenzurowaną”, w ciągu kilku dni od premiery, oglądał prawie co trzeci Polak, bez ograniczania wieku we wszechmocnym internecie, bijąc wszelkie rekordy popularności.
Film o świętej Faustynie pod nazwą „Miłość i Miłosierdzie”, według oglądalności w kinach w pierwszym miesiącu emisji pozostał poniżej szóstego miejsca.
(…) Dla zrozumienia trendów wystarczy porównać liczbę widzów w kinach filmu “Kler” – o przeciwnościach losu kilku księży – cztery miliony obywateli w porównaniu do niecałych 300 tysięcy osób, którzy na wielkim ekranie obejrzeli film o Św. Faustynie.
To jest realność oparta na faktach statystycznych*, która tak naprawdę jest przerażająca.