Fot. Wikimedia Commons

Agregator cytuje wyszukane fragmenty (…), z artykułu opublikowanego pod adresem: psychologia.edu.pl

(…) większa duchowość była związana z lepszym zdrowiem psychicznym, a w szczególności z niskim neurotyzmem i większą ekstrawersją.

Po wzięciu pod uwagę zmiennych osobowościowych, autorzy doszli do wniosku, że jedyną duchową cechą, która jest predyktorem zdrowia psychicznego jest przebaczenie.

(…) Zdaniem współautora badania Dana Cohena, duchowość może poprawiać zdrowie psychiczne poprzez obniżanie skoncentrowania na sobie oraz rozwijanie poczucia przynależności do większej społeczności.

„Na wiele sposobów wyniki badania potwierdzają koncepcję, że duchowość działa jako cecha osobowości” – napisał Cohen w artykule. „Wraz ze wzrostem duchowości ludzie obniżają swoje poczucie własnego ja i odczuwają większą jedność i łączność z resztą świata. ”

Dan Cohen

(…) Zdaniem badaczy, związek między duchowością a zdrowiem może okazać się pomocny w służbie zdrowia. Przykładowo, leczenie i programy rehabilitacyjne mogą zostać dopasowane dla indywidualnych przekonań duchowych jednostki.

Chociaż badacze wykazali związek między duchowością i zdrowiem psychicznym, nie stanowi on dowodu związku przyczynowo-skutkowego.

Wartościowa wiedza z wiarygodnych źródeł.

www.duchoweporady.pl
Pomóż świadczyć - Poleć znajomym!